board ikon Tarihçemiz
board ikon Misyon, Vizyon
board ikon Yönetim
board ikon Öğretmenlerimiz
board ikon Sporcularımız
board ikon Başarılarımız
board ikon Faaliyet Başvuru Formu

 
  etkinliklerin tamamı

board ikon Lisans Bilgi Sistemi
board ikon UKD Bilgi Sistemi
board ikon Türkiye Satranç Federasyonu
board ikon Manisa Satranç İl Temsilciliği
board ikon Manisa Satranç İhtisas Klübü
board ikon Doruk Koleji
board ikon İzmir TSF
board ikon İsem
board ikon Sardes Satranç Merkezi
board ikon Turkbase PGN Arşivi
   

Doruk Satranç Takımı Fotoğraf Galerisi Doruk Satranç Takımı Fotoğraf Galerisi
Doruk Satranç fotoğraf ve video galerisi için tıklayınız..
MANİSA DORUK KOLEJİ SATRANÇ KULÜBÜ

Kuruluş çalışmaları 2004 yılı sonunda başlayan kulübümüz 2005 yılında Manisa’da faaliyetine başlamıştır. Kuruluş amacımız başta okulumuz öğrencileri olmak üzere, Manisa satrancına hizmet etmek ve satranç bilincini yaygınlaştırmaktır.

Bu amaçla kurulduğumuz günden buyana kulüp merkezimizde birçok öğrenciye satranç eğitimi verilmiş ve ülke çapında derece yapabilecek kapasitede öğrenciler yetiştirilmiştir.Bu öğrencilerimizi gerek kendi kulübümüzün takımında 1. lig maçlarında, gerekse yöresel ve 2.lig maçlarında kardeş kulüplerimiz bünyesinde oynamalarını sağlayarak, takım ruhu, arkadaşlık ve birlikte mücadele etme azminide kazandırmayı amaç edinmiştir.

Kulübümüz 2005-2006 sezonunda Türkiye Kulüpler şampiyonu olarak İş Bankası Satranç 1. Ligine terfi etmiştir Türkiye İş Bankası’nda üç senedir oynamasına rağmen, ligin en güçlü takımlarından birisi olarak kendisini kabul ettiren Manisa Doruk Koleji, heryıl ligin şampiyon adaylarından biri olmuştur. 1. Ligdeki ilk yılımızı 5. sırada, ikinci yılımızı ise 2. sırada tamamladık. 2008-2009 sezonunu ise 3. sırada tamamladık. Kulübümüzün 2009-2010 sezonunda hedefi lig şampiyonluğu olarak belirlemiştir.

Satranca büyük önem veren Doruk Koleji’nin kulübü kadrosunda reytingini oldukça yükselten birinci masa Boris Savchenko ve genç masa oynama hakkı da bulunan Azeri büyükusta Ruaf Mamedov ligin reyting ortalaması en yüksek (2646) büyükusta ikilisi olarak göze çarpıyor. Bayan masada Olimpiyat ikincisi Ukrayna’nın ikinci masası Anna Ushenina ve deneyimli Bayan büyükusta Tatiana Stepaiova bulunuyor. Yerli masalarda ise IM Yakup Erturan, FM Sata Seçer, Faruk Keler, Engin Yaşar Işık gibi isimler bulunuyor.

Genç masalarda ise Türkiye’nin en önemli genç yıldızları arasına giren Burak Fırat ve Gaziantep’teki Dünya Gençler Şampiyonası’nda uluslararası usta normu alan Atakan Şirin, 11 Yaş Altı Okullararası Dünya Şampiyonu Vahap Şanal, 2007 10 Yaş ve 2009 12 Yaş Bayanlar Türkiye Birincisi Yeşim Patel , 2008 16 Yaş Bayanlar Türkiye Birincisi Büşra Arığ gibi satranççılar var.

Sezon içinde çeşitli turnuvalara katılan kulüp öğrencilerimizden oluşan okul takımımız birçok birincilik ve başarıya imza atmıştır.

Amacımız Türk satrancına uzun yıllar hizmet ederek, kendi yetiştirdiğimiz ve yetiştireceğimiz oyuncularla 1. Ligin köklü, zirveden inmeyen ve sürekli başarıyı kovalayan bir kulübü olmayı hedefliyoruz.


Geri dönmek için buraya tıklayınız.


 
  duyuruların tamamı

board ikon Topalov,Veselin (2805) - Anand,Vishwanathan (2787)
Diğer  analizleri görmek için tıklayınız..

tıklayınız..

board ikon Ocak / 2011 Ödüllü Soru
Diğer  ödüllü sorularımızı görmek için tıklayınız..

 
Gökdeniz İNAÇ